Paykasa Dolandırıcılığı

Paykasa Dolandırıcılığı Nedir? Nasıl Olur?

Eğer bu yazıyı okuyorsanız dolandırıldınız, ya da dolandırılmamak için önlemler almaya çalışıyorsunuz. Yazımızı lütfen sonuna kadar okuyunuz. Tüm püf noktalarıyla "paykasa dolandırıcılarıyla" nasıl mücadele edilir, nasıl önlemler almalıyız, hepsini bir bir anlatmış olacağız. Tabi ki eğer halihazırda dolandırıldı iseniz, yapmanız gerekenler konusunda bilgide vermiş olacağız.

Bilindiği üzere, paykasa,astropay ve paykwik gibi sanal kartlar aslında dolandırılmanın önüne geçmek için tasarlanmış çevrim içi ödemelerinizde güvenliği hedefleyen ön ödemeli kartlardır.

Lakin art niyetli bir çok dolandırıcı, paykasa sektörünü de etkisi altına almış bulunmakta. Genellikle daha kolay olduğu için,her türlü hakareti hak eden ve paranıza göz dikmiş bu art niyetli insanlar, bu yolu tercih etmekteler. Bu nedenle öncelikle paykasa bozdurma dolandırıcılığını anlatmak istiyorum.

Kurban siteye giriş yapar ve canlı destek üzerinden paykasa kartını bozdurmak istediğini iletir. İşte bütün her şey tamda burada başlıyor. Ticari bir işletmenin, net üzerinden gelen herhangi birisine güvenerek, karşılığını almadan para göndermesi beklenemez. Tabi ki sizde bunu gayet normal karşılarsınız. Peki kodumuzu nasıl bu tanımadığımız ve hatta yüzünü dahi görmediğimiz müşteri temsilcisi ile paylaşacağız o zaman? Cevap çok basit, bu hatayı asla yapmamalısınız. Çünkü olası dolandırıcı bir site üzerinde bu işlemleri gerçekleştiriyorsanız, aslında çoktan dolandırıldınız demektir.

 

Şimdi sizlere sırasıyla dolandırılmamak adına izlemeniz gereken yolları basitçe anlatacağım. Birinci seçenek satın alma esnasında da dolandırılmaktan kurtulmanızı sağlar. İkinci seçenek ise, sadece paykasa bozdurma işlemleri esnasında dolandırılma riskinizi ortadan kaldırır.

 

1) Güvenli Reseller ile Alışveriş Yapın

Evet, bu seçenek daha basit olan ve dolandırılmadan önce,kim dolandırıcı ve kim dürüsttür bunu en basit yoldan öğrenmenizi sağlayacaktır. İlk yapmanız gereken, paykasaresellers.com adresi üzerinde ki, tüm paykasa yetkili ve resmi bayilerin listesine ulaşmak olacaktır. Eğer paykasa satın almak yada bozdurmak üzere olduğunuz site bu listede yer almamışsa, dolandırıcı olduğu anlamı taşımaz ama büyük risk almış olursunuz. O nedenle siz siz olun,alışverişlerinizi öncelikle listedeki güvenilir paykasa bozdurma bayilerinin sitelerinde gerçekleştirin. Bu birinci seçenek, uygulama açısından oldukça basit ve daha az süre gerektirendir. Şimdi gelelim diğer seçeneğe.

2) Malum Paykasa Dolandırıcı Siteyi 2 Kere Ziyaret Edin.

Evet,biraz daha meşakatlı ve uğraş gerektiren bu yol,aslında birinci metot kadar basit, fakat o kadar kapsamlı değildir maalesef. Sadece paykasa bozdururken dolandırılma riskini azaltır. Öncelikle yapmanız gereken, ip numaranızı değiştirmektir. Eğer bunun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız,sizler için yazımızın sonunda bir açıklama hazırladık,Lütfen okumaya devam edin. Unutmayın ki her çabamız sadece, ticaretimizi ve siz değerli müşterimizi korumak üzerinedir. Şimdi gelelim izlememiz gereken adımlara. IP değiştirmeyi zaten bildiğinizi farz ederek anlatıyorum.

Paykasa sitesine girdiniz ve canlı desteğe bağlandınız. İlk sormanız gereken, kesinlikle paykasa satın alma ile alakalı olmalı,siz siz olun ama asla paykasa bozdurmak istediğinizden bahsetmeyin. Öncelikle 10 avro satın almak istediğinizden bahsedin. Dürüst çalışan şirket,zaten daha burda kendisini belli edecektir. Ama olur ya,gerçekten satış potansiyeli düşük bir firmanın sitesini de ziyaret etmiş olabilirsiniz. Hemen karar vermeyin. Doğal olarak müşteri kaybetme riskini göze almayacaklarından dolayı 10 avro alım talebinize olumlu yanıt verebilirler.

Geçelim ikinci adıma, işte burada dananın kuyruğu kopuyor tabiri caizse. Yine yazımızın sonunda paylaştığımız bankalardan birisi ile havale gerçekleştirmek istediğinizi söyleyin. Eğer canlı destek üzerinde muhatap olduğunuz şahıs, bir dolandırıcı ise, hangi bankadan havale yapacağınız çokta önemli değil aslında. Hemen kabul edecektir, hangi banka olursa olsun. Oysaki gerçek bir güvenilir Paykasa Bayisi, asla ama asla aşağıda isimlerini verdiğimiz bankalardan 10 avro gibi düşük bir rakamı kabul etmeyecektir. Nedenine gelecek olursak, bahsi geçen tüm bu bankalar, paykasa sektörüne ciddi sorunlar yaşatmakta. İkili anlaşmaların kolaylıkla yapılamıyor olması nedeniyle bu bankalarda ki hesaplarının bloke olma riski bulunan satıcının, 10 avro gibi düşük bir rakama (ki edeceği kar taş çatlasın 15-20 TL olacaktır) sürekli kullanmak zorunda olduğu banka hesabını riske atması düşünülemez.

Tüm bu soru cevaplarınızın sonunda, 10 avro gibi küçük bir rakam için size paykasa satmaktan imtina eden bir şahıs,asla dolandırıcı olamaz. Eğer mevzu bahis banka hesabına havale gerçekleştirmenizi istediyse, inanın kesin ve kati surette, bir paykasa dolandırıcılığına şahitlik etmek üzeresiniz.

Olası ikinci metodu uygulamanız halinde, 10 avroluk kart alım talebinize olumsuz yanıt veren firmayı gönül rahatlığı ile güvenilir paykasa bayileri listenize alabilirsiniz.

Dolandırılmamak için ip numaramı nasıl değiştirebilirim?

Eğer bütün bu işlemlerinizi android sistemli bir cep telefonu aracılığı ile gerçekleştiriyorsanız, google play üzerinde proxy switch diye aratmanız yeterli olacaktır.Programın kurulumu gerçekleştikten sonra tek yapmanız gereken, ip değiştirme menüsünden dilediğiniz ülke ipsi seçerek, aktif hale getirmek olmalı. Eğer bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, google üzerinde proxy changer şeklinde arama yapmanız yeterli olacaktır. Telefonda ki yönergelerin aynısını,pc veya dizüstü bilgisayarınızda da izlemeli ve kesinlikle ama kesinlikle, dolandırılmamak için, hiç üşenmeden ip noyu değiştirmelisiniz.

Not : Yukarıda bahsettiğimiz ve asla dürüst paykasa bayilerinin riske atmayacağı bankalar.

TebBank : Teb Bank ile paykasa satın alma veya bozdurma taleplerinize 50 avro paykasa veya paykwik alımlarının altında asla olumlu yanıt verilmemektedir.

Garanti Bankası : Yine Teb Bank'da olduğu gibi,Garanti Bankası ile paykasa satın alma, ya da bozdurma işlemlerinizde minimum taban limit 50 avrodur.

QNB FinansBank :  Finans Bank'da işini özenle yapan bankalardan birisidir. Katı kuralları ve aşılamaz güvenlik politikaları nedeniyle, 50 avro altı satın alma veya bozdurma talepleriniz, maalesef garanti bankası ile de yapılamamaktadır. Kısacası Finans Bank ile de paykasa alımlarınızda 50 avro altı mümkün olmamaktadır.

 

Bazılarınızın, iyide ben bu bankalardan hiçbirisini kullanmıyorum deyişini duyuyor gibiyim. Unutmayın asıl amacımız, ne Teb, ne Finans nede Garanti ile paykasa satın almak değil, tek amacımız, balığın oltaya gelip gelmediğini görmek. Bu biraz dolandırıcı ağzıyla bir tabir oldu ama siz anladınız ne demek istediğimi çoktan. Satın alma işlemi gerçekleştirme niyetinde olmadığımız için, aslında hangi banka ile çalıştıklarının pek önemi yok. Lakin, bize 10 avro gibi küçük bir rakam için olumlu yanıt veren firmadan uzak durmanız gerektiğini sanıyorum çoktan not ettiniz. Yazımızın devamında, eğer dolandırıldı iseniz neler yapabilir,paranızı nasıl geri alırsınız bunu anlatacağım. Şimdilik Hoşça kalın.

Sanmar Bilişim'den Bedava Paykasa 500 Avro Kazanma Fırsatı!!Çekilişe Katıl